Siła Kobiety

Fundacja Siła Kobiety – Weronika Rosati pragnie wspierać kobiety

Fundacja Siła Kobiety to projekt Weroniki Rosati, która po wyznaniu, że doświadczyła przemocy ze strony ojca swojej córki, postanowiła pomóc innym kobietom w walce z szeroko rozumianą przemocą. Rosati udowadnia, że siła kobiety jest w każdej z nas!

Siła Kobiety

Fundacja Siła Kobiety, którą założyła Weronika Rosati, to niezwykle ważne i potrzebne przedsięwzięcie. Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach wszyscy już rozumieją, że kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni. Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku kobiety są szanowane, cenione i chronione przez prawo. W teorii oczywiście tak jest, jednak w praktyce wygląda to niestety nieco inaczej. Fundacja Siła Kobiety Weroniki Rosati to odpowiedź na wciąż powszechną przemoc wobec kobiet, które są krzywdzone przez ludzi mających nad nimi przewagę – finansową, płciową, emocjonalną, fizyczną bądź socjalną. Celem Fundacji Siła Kobiety Weroniki Rosati jest udowodnienie, że siła kobiety to nie tylko czcze gadanie – to bowiem autentyczne prawo głosu i prawo do walki o godne życie na równych zasadach. Kobiety wciąż doświadczają przemocy – zarówno w domu, jak i w miejscu pracy – doświadczają przemocy od najbliższych im ludzi, którzy przecież powinni być wsparciem i ostoją. Będąc w takiej sytuacji nie trudno się załamać i stracić wiarę w siebie, nietrudno myśleć, że jest się do niczego. Fundacja Siła Kobiety Weroniki Rosati to szansa dla wszystkich kobiet doświadczających przemocy – szansa na lepsze życie i nowy start z nowymi możliwościami, szansa na odkrycie, że siła kobiety jest w każdej z nas!

Fundacja Siła Kobietry

Wpisując w wyszukiwarkę Weronika Rosati fundacja na pierwszych miejscach widoczne są strony poświęcone charakterystyce Fundacji Siła Kobiety. Rosati zaprosiła do Fundacji słynne aktywistki, które od dawna walczą o prawa kobiet, są to m.in. Magdalena Środa, Eliza Michalik, Karolina Korwin-Piotrowska, Gabriela Lazarek czy Aleksandra Baranowska. Wszystkie one udowadniają, że w grupie siła – kobiety, jeśli chcą osiągnąć sukces i zmienić swoją sytuację, powinny działać razem i zawsze się wspierać. Siła kobiety to bowiem także umiejętność wołania o pomoc i współdoświadczania. Nikt nie zrozumie kobiety lepiej niż druga kobieta. Fundacja Siła Kobiety Rosati jest wyrazem buntu wobec przemocy, jakiej doświadczają kobiety.

Siła Kobiety Fundacja Weroniki Rosati

Pisząc o fundacji Weroniki Rosati, nie można nie wspomnieć, co ją zmotywowało do jej założenia. Otóż wszystko zaczęło się od wywiadu dla „Wysokich Obcasów”, w którym aktorka przyznała, że jej partner i ojciec jej córeczki znęcał się nad nią zarówno psychicznie, jak i fizycznie, nawet wówczas, gdy była w ciąży. Po udzieleniu wywiadu wyjechała z córką do Stanów Zjednoczonych, gdzie w obawie przed mężczyzną zwróciła się o pomoc do amerykańskich władz. Rosati zmieniła również córce nazwisko. Obecnie aktorka walczy w sądzie o pozbawienie byłego partnera praw do opieki nad ich dzieckiem, ponadto w wywiadzie z „Plejadą” zaznaczyła, że chce mu uniemożliwić wszelkie kontakty z małą Elizabeth. To odwet za przemoc, jakiej miała doświadczać z jego strony. Fundacja Siła Kobiety to kolejny krok Rosati w walce nie tylko o własną godność, ale także godność wszystkich kobiet, które były lub są ofiarami przemocy. Warto dodać, że celem fundacji jest również wsparcie samotnych matek. Aktorka takimi słowami opisała na Instagramie swoje przedsięwzięcie (pisownia oryginalna): „z przyjemnościa i duma chce sie z wami podzielić fajna informacja – założyłam fundacje »Siła Kobiety« moja fundacja ma wspierać, inspirować, uświadamiać i motywować skrzywdzone kobiety: ofiary przemocy, mobbingu, i samotne mamy. To będzie miejsce które ma pomagać tym które zostały skrzywdzone przez ludzi którzy maja nad nimi przewage: emocjonalna, fizyczna, socjalna, zawodowa, płciowa i finansowa”. Pod hasłem Weronika Rosati Fundacja Siła Kobiety można znaleźć w Internecie więcej informacji na ten temat.

Fundacja Siła Kobiety Rosati weronika

Nie ulega wątpliwości, że fundacje tego typu to ogromna pomoc i wsparcie dla tysięcy kobiet, które doświadczają przemocy w różnym tego słowa znaczeniu. Kobiety muszą wiedzieć, że nie są same z tym problemem, muszą wiedzieć, gdzie szukać pomocy – od tej pory Fundacja Siła Kobiety Rosati jest jednym z takich miejsc. Siła kobiety objawia się na wiele sposobów, m.in. właśnie chęcią pomocy innym kobietom w trudnej sytuacji lub wołaniem o pomoc wówczas, gdy dzieje nam się krzywda. Prośba o pomoc i wsparcie absolutnie nie jest oznaką słabości, wręcz przeciwnie – to wyraz wielkiej odwagi i siły do walki o lepszą przyszłość i własną godność. Fundacja Siła Kobiety to przedsięwzięcie zdecydowanie warte uwagi i nagłośnienia. Wiele kobiet wciąż boi się uwolnić od swojego oprawcy, nie widząc dla siebie szansy na lepsze życie, jednak Rosati udowadnia, że każda z nas ma prawo walczyć o siebie i swoje szczęście. Trudne przeżycia nie są gwoździem do trumny, tylko przykrą nauką, dzięki której kobiety stają się jeszcze silniejsze i bardziej świadome własnych możliwości. „Siła Kobiety Weronika Rosati” to ważne hasło, które powinna zapamiętać każda kobieta.

Sila-Kobiety.pl | 2019